Microdiscektomia operacja jest często jest robiona

Microdiscektomia polega na mało inwazyjnym operacji kręgosłupa, jaki ma zniwelować dyskomfort w jego obrębie. Jest jedną spośród najczęściej dokonywanych zabiegów. Używa się do niej mikroskop operacyjny, żeby otrzymać jak największe powiększenie. Microdiscektomia polega na odciążeniu nacisku na korzeń nerwowy. To właśnie w główniej mierze on przyczynia się za odczuwanie bólu pleców przez pacjenta. Stosuje się ją, gdy wystąpiło znaczne przemieszczenie krążka międzykręgowego do kanału kręgowego również nie ma szansy jego zlikwidowania innymi formami. Microdiscektomia może być przeprowadzana prywatnie w cenie około 12 tysięcy za operację. Na NFZ jest również robiona jednak czas czekania może okazać się bardzo długi. Microdiscektomia to głównie dolegliwości powiązane z przepukliną krążka międzykręgowego wywołane są przede wszystkim uciskiem na korzenie nerwowe oraz rdzeń kręgowy. Ze względu na typy przepukliny możemy poznać 3 zasadnicze etapy:

 • protruzja
 • ekstruzja
 • sekwestracja

Ból, który odczuwają pacjenci może powodować duży dyskomfort. Powiększa się on podczas wysiłku czy kichania. Pojawiający się wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, może skutkować ucisk na nerw oraz cierpienie. Microdiscektomia na czym polega zabieg.? Robiona jest ona w znieczuleniu ogólnym. Pacjent nie jest świadomy co się z nim dzieje. Oddycha za pomocą respiratora, ponieważ wszystkie mięśnie są wiotkie. Lekarz wykonuje małe nacięcie około 2 cm. Mikrodiscektomia polega na usunięciu fragmentu jądra miażdżystego, zwanego potocznie dyskiem. Czas całej operacji jest różny. Zazwyczaj operacja trwa około 2 h. W początkowej dobie po operacji pacjent jest stawiany na nogi, a w kolejnej dobie wypisywany do domu. Microdiscektomia – przepuklina krążka a leczenie farmakologiczne? Wszystkiej leki winnym być podawane pod opieką specjalisty. Ważne jest żeby, korzystać również a tabletek rozkurczających. Ale miejmy na uwadze jeżeli dyskomfort staje się szczególnie duży to powinniśmy pomyśleć o zabiegu. Lekcja właściwego podnoszenia towarów jak np zakupu będzie w tym wypadku konieczna. Przedmioty powinny być podnoszone tylko przy wyprostowanym kręgosłupie.

Powoduje to ciągłe rozproszenie sił wpływających na kręgosłup oraz hamuje nierównomiernemu naciskowi. Microdiscektomia kiedy należny przeprowadzić zabieg:

 • ulokowanie przepukliny w obwodzie kręgosłupa lędźwiowego i nacisku na korzeń nerwowy;
 • zaburzenia czucia w kończynach dolnych, które są spowodowane zespołem korzeniowym na tle wypukliny krążka międzykręgowego,
 • osłabienie funkcji motorycznej mięśni klasy bądź podudzia,
 • upośledzenie funkcji pęcherza moczowego,
 • zaburzenia wypróżniania,

Microdiscektomia https://med-coach.pl/filmy/microdiscektomia-maly-zabieg-duze-wyzwanie-dla-terapeuty-i-pacjenta/274 jak każdy zabieg choć mało inwazyjny może nieść ze sobą komplikacje. Do najliczniejszych należą:

 • infekcja,
 • zniszczenie korzenia nerwowego,
 • zniszczenie worka oponowego,
 • dyskopatia nawrotowa,

Microdiscektomia czy warto pójść na operację. Na 100% tak, bo często ból może powodować na zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu.