Kinesiotaping kurs na czym polega dynamiczne plastrowanie jak je używać?

Kurs kinesiotaping kierowany jest do fizjoterapeutów i doktorów oraz studentów tych specjalizacji. Dzięki niemu zrozumieją teoretyczne treści oraz praktyczną wiedzę na temat techniki, jaką jest kurs kinesiology taping. Kurs w kompleksowy sposób przygotowuje do racjonalnego wykorzystania nabytych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest więc niesamowicie rozpowszechniona forma wykorzystywana przez fizjoterapeutów, która pozwala na zniwelowanie bólu i powrót chorego do całkowitej sprawności w dowolnym wieku. Kurs kinesiology taping polegają na umiejętności oklejania, określonym elastycznym materiałem, ściśle ustalonych miejsc na ciele człowieka. Została ona stworzona w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 oraz od tego momentu zyskała sporą popularność.
Dla kogo jest poświęcony kinesiotaping kurs https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150?

  • osoby, jakie pracują z pacjentami bólowymi
  • pragnące zwiększać swoje umiejętność w praktyce, oraz nie tylko w teorii
  • pracują w sferze ortopedii, traumatologii
  • pracują z kobietami po usunięciu piersi

Kurs kinesiology taping i jak wykonuje się dynamiczne plastrowanie?
Taśmy do kinesiotapingu to plastry nie nawilżone żadnym lekarstwem, mają tylko klej, aby właściwie przystawać do bolącego miejsca. Praca fizjoterapeuty polega na wsparciu bolących miejsc i wzmocnienie przepływu limfy. Budowa takiego plastra przypomina pod wieloma względami ludzką skórę. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak dokładnie przykładać taśmę, aby mógł funkcjonować prawidło. Rezultaty są praktycznie natychmiastowe. Kinesiotaping kurs idealnie sprawdzi się w urazach u zawodowych sportowców.

Ból napiętego mięśnia można zniwelować tylko przez naklejenie takiego plastra, a sportowiec, może dalej grać w grę. Dlatego kurs kinesiology taping przyda się na 100% ludziom rehabilitującym zawodników. Daje on też na wzmocnienie siły fizycznej, dzięki lepszemu przepływowi krwi. Nie wolno także w całości zdać się tylko na tą metodę terapii, ponieważ najczęściej kinesiotaping jest techniką dodatkową także to właśnie wtedy ma najpozytywniejsze rezultaty.
Kto może przykładać plastry do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping nauczy nas dobrego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy twierdzą, że możemy je założyć sami w domu. Jednak często rezultat jest słaby, a chore miejsce staje się tylko bardziej zaczerwienione. Kinesiotaping kurs pozwoli nam nauczy się jaką technikę dostosować do leczenia, czy naciągniecie plastra w tym wypadku będzie świetnym rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Forma, wielkość oraz lokalizacja aplikacji również jest zróżnicowana. Najczęściej uzależniona jest od miejsca, charakteru i fazy przebiegu dysfunkcji też zastosowanego systemu klejenia. Plaster powinno się nosić max 7 dni. Po tym terminie klej już nie utrzymuje się tak dobrze, dlatego plaster winno się ściągnąć. Okres pomiędzy terapiami powinna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy terapii jest taka, że wino oraz opalanie powinniśmy omijać. Plastry do kinesiotapingu są wytrzymałe na wodę, więc możemy, dzięki nim zwyczajnie żyć.

Cel i przeznaczenia kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej pracy mięśni
  • zmniejszenie bólu
  • polepszenie ukrwienia
  • wspieranie procesu leczenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować klienta do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping przedstawi nam nie tylko metody pracy, ale też odpowiednie przygotowanie klienta, który powinien posiadać ze sobą fotografię na której jest zauważalny kontuzja. Miejsca owłosione powinno się zgolić przed naklejeniem taśm od kinesiotapingu, ponieważ jego odpowiednie umiejscowienie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże uzyskać praktyczną wiedzę w pracy z plastrami, która wbrew opinią nie jest taka banalna. Funkcjonuj dużo różnych stylów oklejania i rodzajów nacięć. Dlatego motywujemy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która zapewni Wam otrzymanie wystarczającej wiedzy. Kinesiology taping kurs więc nie tylko dyplom, lecz też duża wiedza jaką wypracujecie w trakcie szkolenia. Plusem jest też czas trwania – kurs kinesiotaping to normalnie 2 dni. Grupy są niewątpliwie niewielkie, dzięki czemu każdy będzie mógł spróbować swoich sił.